Sauna

Finská sauna je formou suché sauny a saunování v ní patří mezi jedny z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. V malé uzavřené místnosti se prostřednictvím horkého vzduchu s minimální vlhkostí a teplotou okolo 90°C prohřeje do hloubky celé tělo, přičemž se zrychluje metabolismus a odplavují se škodlivé látky. Finská sauna má ovšem mnoho dalších pozitivních účinků na lidský organismus.

Infrasauna slouží ke krátkodobému prohřátí těla infračerveným elektromagnetickým zářením. Proti finské sauně neprohřívá vzduch, ale tělo zevnitř, prokrvuje všechny orgány a zlepšuje látkovou výměnu, v důsledku čehož dochází k důkladné očistě a obnově organismu - ustupuje únava, zvyšuje se fyzická a intelektuální výkonnost a také odolnost proti nemocem.

K ochlazení slouží sprchy u finské sauny.  

Prostěradla a ručníky jsou pro návštěvníky k dispozici.

Pobyt dětí do 10 let se povoluje jedině za přímého dozoru osoby starší 21 let. Do sauny nemají přístup děti do 3 let.  

Desatero sauny

 1.    Před vlastním saunováním nekuřte.

 2.    Před vstupem je důležité celkové omytí těla na apartmánu.

 3.    Před vstupem do sauny odložte vše - vezměte sebou pouze větší ručníky či osušky, případně ručník a prostěradlo, na které si sednete                    nebo lehnete.

 4.    Před každým vstupem do potírny setřete vodu z povrchu těla.

 5.    V potírně dýchejte ústy. Suchý vzduch při dýchání nosem vysušuje sliznici a způsobuje bolesti hlavy.

 6.    Při pocení masírujte povrch těla např. vlastním kartáčem.

 7.    Po dokonalém prohřátí, 8 - 12 minutách (musí dojít k pocení, čas je u každého individuální) vyjděte z potírny a opláchněte se pod                        sprchou - nejprve vlažnou, pak přidávejte studenou - pokud možno i s hlavou, popř. alespoň zátylek. Při pocitu chladu se vraťte z                        ochlazovny do potírny. Je vhodné mít na nohou vhodné obutí nebo stát na rohoži, abyste neprochladili nohy.

 8.    Proceduru teplo - chlad opakujte nejlépe třikrát.

 9.    Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou. V odpočívárně (u bazénu) zůstaňte alespoň půl hodiny pro regeneraci organizmu.

10.   Po saunování si dopřejte lehké jídlo, dostatek tekutin - vodu, limonádu, mléko, kávu - naprosto nevhodné je pití tvrdého alkoholu.

Saunování zde prováděné je bez zdravotnického dohledu, tudíž je zakázán vstup osobám s kardiovaskulárními problémy, se záchvatovými stavy, s nádorovým onemocněním, osobám s alergií na horko nebo teplotní změny, horečkou, celkovou schváceností, kašlem, rýmou, zarudlými spojivkami, průjmem, bolestmi hlavy, malátností atd. a především přenosnými záněty horních cest dýchacích a další zdravotní komplikace, u kterých ošetřující lékař saunování nedoporučí či zakáže.

Sauna
600,- Kč
Vaše rezervace
  • Finská sauna - 600,- Kč za hodinu provozu
  • Infrasauna - zdarma